Webkamery

Pozrite si "ONLINE" zábery z našej obce

 

Turistika

Náučný chodník Monkova dolina-Kopské sedlo

 

Ako nás nájdete

Podrobná mapa obce Ždiar

Úvod
Kultúrne dedičstvo cezhraničného územia Tlačiť Email
Fotogaléria
Obec Ždiar realizovala sériu mäkkých, kultúrno-spoločenských a propagačných aktivít vďaka poskytnutí finančného príspevku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja pre spoločný projekt na realizáciu mikroprojektu „Zachovanie dedičstva Goralov v slovensko-poľskom pohraničí“, v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020 medzi Zväzkom Euroregión Tatry, Prešovským samosprávnym krajom a poľským partnerom Gminou Bukowina Tatrzańska. Celková hodnota mikroprojektu je 117 361,04 Eur.
Obec Ždiar aj Gmina Bukowina Tatrzańska predstavujú dve dôležité kultúrno-historické centrá pohraničia, ktoré sú navštevované pre ich prírodné krásy. Vďaka bohatej spoločnej histórii a duchovnému odkazu dedičstva Goralov sa realizoval projekt, ktorým sa upriamila pozornosť na kultúrny odkaz zo spoločnej minulosti. Cieľom projektu bolo spropagovať kultúru a život Goralov súčasným generáciám a posilniť kultúrne a spoločenské hodnoty pohraničia. Obec Ždiar zrealizovala rekonštrukciu podkrovných priestorov Múzea Ždiarsky dom a otvorila Galériu fotografií v Ždiarskom dome. Vernisáž historických fotografií zo života Goralov, zo zbierky folklórneho nadšenca Petra Michaláka (*1974 - †2017), sa konala 26. októbra 2017 za účasti pozvaných hostí slovensko-poľského pohraničia.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
Aktuálna teplota

Grafy teplôt

Najnovšie správy

Zvoz TKO v mesiaci november: 2.11. 15.11.  29.11.(streda), separovaný zber: 21.11. papier  (plasty) a 28.11.(sklo) - utorok


 

Obec Ždiar Vám ponúka kalendár podujatí pripravovaných pre občanov a návštevníkov našej obce.
 
Interaktívna maľovaná mapa Ždiar
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

 

TOP služby

Stolarstvo Domino
Wild Park
Profi drill
Gorals s.r.o.
Konzum ABC

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
1 Hosť

LV SERVIS.SK